| The BM-KS MAX from IBELINK mines Kaspa on the KHeavyHash algorithm with a maximum hashrate of 10.5 TH/s for a power consumption of 3400W.The IBELINK BM-KS has an unprecedented performance, with one of the highest hashrates and profitability for Kaspa mining.
iBeLink BM-KS Max mining the KHeavyHash algorithm has a maximum hash rate of 10.5Th/s at a power consumption of 3400W. Weighing around 12.2 kgs, it gives an efficiency of 323.81 j/Th. Built with an air-cooling system, it generates a noise level of 75db. |
| Manufacturer | IBELINK |
|---|---|
| Model | BM-KS MAX |
| First release | February 2024 |
| Mineable coins | Kaspa (KAS) |
| Algorithm | KHeavyHash |
| Size | 424 x 289 x 388 mm |
| Weight | 12.2 Kg |
| Fan(s) | 4 |
| Power | 3400W |
| Voltage | 190-240V |
| Interface | RJ45 Ethernet 10/100M |
| Temperature | 0 – 40 °C |
| Humidity | 10- 90 % |
Mineable coins:
-
Kaspa (KAS)
KHeavyHash
WHY CHOOSE US?
- Typical dispatch time within 7 working days
- Full customer support before and after purchase
- Worldwide delivery via tracked courier service
- 100% Customer Satisfaction – 5 Star Customer Reviews
- Full Manufacturer Warranty
TERMS OF SALE
- Please provide payment proof within 24 hours of your order being placed
- A unit can only be reserved once payment has been received, not when an order is placed online
- All sales are final, no refunds will be granted


Reviews
There are no reviews yet.