OVERVIEW
A10 PRO ETH Miner (750Mh) from Innosilicon mining EtHash algorithm with a maximum hashrate of 750Mh/s for a power consumption of 1300W.
SPECIFICATIONS
| Manufacturer |
Innosilicon
|
| Model |
A10 PRO+ 8GB ETH Miner (750Mh/s)
|
| First release | March 2021 |
| Mineable coins | Ethereum Classic (ETC), Ethereum (ETH), Musicoin (MUSIC), Ubiq (UBQ) and others |
| Algorithm | EtHash |
| Size |
362 x 136 x 285 mm |
| Weight | 8.1 kg |
| Noise Level |
70 db
|
| Power | 1300W (+/-10%) |
| Voltage | 12 V |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 0 – 40 |
| Humidity | 5 – 95% |
Mineable coins:
-
Ethereum Classic (ETC)
EtHash -
Ethereum (ETH)
EtHash -
Musicoin (MUSIC)
EtHash -
Ubiq (UBQ)
EtHash
WHY CHOOSE US?
- Typical dispatch time within 7 working days
- Full customer support before and after purchase
- Worldwide delivery via tracked courier service
- 6 months manufacturers warranty for all new miners
- 100% customer satisfaction – 5 star customer reviews
TERMS OF SALE
- Please provide payment proof within 24 hours of your order being placed
- A unit can only be reserved once payment has been received, not when an order is placed online
- All sales are final, no refunds will be granted

Reviews
There are no reviews yet.