| The IPollo V2 is the latest high performance Ethereum Classic miner. Operating on the EtHash algorithm the IPollo V2 offers a maximum hashrate of 15 GH/S (15,000Mh/s) for a power consumption of 1500W.
Launched in Nov 2024, iPollo V2 is an innovative miner with excellent features like compact size, lightweight, low power consumption, good energy efficiency and maximum hashrate. iPollo V2H ETC miner is perfect. |
| Manufacturer | iPollo |
|---|---|
| Model | V2 |
| Release | November 2024 |
| Size | 430 x 195 x 290mm |
| Weight | 16.5 Kg |
| Memory | Design memory-6.0 GB, available memory-5.8 GB |
| Power | 1500W ±10% |
| Voltage | 200-240V, 50/60Hz, 900W |
| Output | 12V=–,66.7A |
Mineable coins:
-
Ethereum Classic (ETC)
EtHash - EtHash
-
Musicoin (MUSIC)
EtHash -
Ubiq (UBQ)
WHY CHOOSE US?
- Typical dispatch time within 7 working days
- Full customer support before and after purchase
- Worldwide delivery via tracked courier service
- 100% Customer Satisfaction – 5 Star Customer Reviews
- Full Manufacturer Warranty
TERMS OF SALE
- Please provide payment proof within 24 hours of your order being placed
- A unit can only be reserved once payment has been received, not when an order is placed online
- All sales are final, no refunds will be granted


Reviews
There are no reviews yet.