OVERVIEW
Model Antminer BM-S1 from IBeLink mining Siacoin with a maximum hashrate of 6.8 Th/s for a power consumption of 2350W.
The Ibelink BM S1 also supports ECO mode providing a lower power consumption of 1050W, 4.3TH/s±5% and Lower noise levels.
Antminer BM-S1 is the latest and one of the most profitable miners for the Siacoin on the Blake-2B-Sia algorithm!
SPECIFICATIONS
| Manufacturer | IBeLink™ |
|---|---|
| Model | BM-S1 |
| Release | April 2022 |
| Fan(s) | 2 |
| Power | 2350W |
| Voltage | 12V |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 5 – 40 °C |
| Humidity | 5 – 95 |
Mineable Coins:
- SiaCoin (SC)
Blake2B-Sia
Frequently Asked Questions
Which is more powerful: iBeLink BM-S1 (6.8TH/s) or Antminer S21 Pro (234MH/s)?
BM-S1 (6.8TH/s) has a higher hashrate of 6.8 TH/s compared to Antminer S21 Pro (234MH/s)’s 234 MH/s.
Is BM-S1 (6.8TH/s) more efficient than Antminer S21 Pro (234MH/s)?
No, Antminer S21 Pro (234MH/s) is more energy efficient based on its power-to-hashrate ratio.
WHY CHOOSE US?
- Typical dispatch time within 7 working days
- Full customer support before and after purchase
- Worldwide delivery via tracked courier service
- 6 months manufacturers warranty
- 100% customer satisfaction – 5 star customer reviews
TERMS OF SALE
- Please provide payment proof within 24 hours of your order being placed
- A unit can only be reserved once payment has been received, not when an order is placed online
- All sales are final, no refunds will be granted


Reviews
There are no reviews yet.