| Bitmain Antminer S19 Pro is an ASIC miner designed for SHA-256 algorithm, specifically targeting BTC (Bitcoin) . It delivers a maximum hashrate of 110Th/s while consuming 3245W of power, resulting in an energy efficiency of 29.5j/Th.Condition: USED units. Fully tested prior to shipment and include a 2-month (60-day) warranty. Units will be shipped from our shipping facility in the USA. As these units are used, they require thorough inspection and cleaning prior to shipment. Accordingly, please anticipate an extended fulfillment period of 7–10 business days. |
| Manufacturer | Bitmain |
| Model | Antminer S19 Pro (110Th) |
| Warranty | 60 days |
| Size | 195 x 290 x 370mm |
| Weight | 13200g |
| Noise level | 75dB |
| Fan(s) | 4 |
| Power | 3245W |
| Voltage | 12V |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 5 – 40 °C |
| Humidity | 5 – 95 % |
Mineable coins:
-
Bitcoin (BTC)
SHA-256 -
Joulecoin (XJO)
SHA-256 -
Peercoin (PPC)
SHA-256 -
eMark (DEM)
SHA-256 -
Acoin (ACOIN)
SHA-256 -
Curecoin (CURE)
SHA-256 -
Unbreakable (UNB)
SHA-256 -
Crown (CRW)
SHA-256 -
Terracoin (TRC)
SHA-256
WHY CHOOSE US?
- Typical dispatch time within 7 working days
- Full customer support before and after purchase
- Worldwide delivery via tracked courier service
- 100% Customer Satisfaction – 5 Star Customer Reviews
- Full Manufacturer Warranty
TERMS OF SALE
- Please provide payment proof within 24 hours of your order being placed
- A unit can only be reserved once payment has been received, not when an order is placed online
- All sales are final, no refunds will be granted


Reviews
There are no reviews yet.